19.08
Moje Wielkie Humanistyczne wesele

ZRÓB SOBIE PLAC

Moje wielkie humanistyczne wesele

19 sierpnia (piątek), godz. 19:30 I Plac Defilad

Ślub humanistyczny to dla jednych alternatywa, a dla innych jedyne wyjście. Alternatywa dla tych, którzy nie chcą cementować swojego związku w ramach systemowych rozwiązań oferowanych przez Państwo czy Kościół. Jedyne wyjście dla tych, którymi ani Państwo, ani tym bardziej Kościół nie są zainteresowani.

Idea ślubów humanistycznych narodziła się na Zachodzie. W Polsce są udzielane od 2007 roku pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów.

Moje Wielkie Humanistyczne Wesele to impreza, w trakcie której wszyscy, niezależnie od płci, wieku, stopnia niepełnosprawności, orientacji seksualnej, narodowości i obywatelstwa, będą mogli w sposób symboliczny scementować związek z drugą osobą. Ceremonię poprowadzą aktorzy, po czym wszyscy będą mogli zasiąść do wspólnego stołu, żeby razem celebrować ten wyjątkowy wieczór.

„Warszawa to stolica dużego europejskiego kraju, w którym nie wszyscy mają równe prawa do miłości. Moje Wielkie Humanistyczne Wesele to symboliczny teaser mojej wymarzonej Warszawy przyszłości, w której każdy będzie mógł bez obaw manifestować to, kim jest, i z kim jest. Cieszę się, że będzie można ten projekt zrealizować na Placu Defilad" - mówi wnioskodawca Przemysław Pilarski, współautor (z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim) książki „Jak facet z facetem” (Warszawa 2016).

Po krotkiej ceremonii zapraszamy uczestników i ich gości do naszego wielkiego stołu na Placu Defilad, który z tej okazji zostanie odświętnie udekorowany i przygotowany na przyniesione przez weselników wiktuały. Będziemy przy nim wspólnie świętować Wielkie Humanistyczne Wesela.

Organizator: Plac Defilad/ Teatr Studio

Współorganizatorzy: barStudio, Miasto Stołeczne Warszawa, Pałac Kultury i Nauki

Partnerzy: RWE przedstawia innogy, H&M, Grabczewscy

Patroni medialni: Co Jest Grane24

Zwiń
19.08
Elektryzujemy Plac

ZRÓB SOBIE PLAC

Elektryzujemy plac - warsztaty I Plac Defilad

Warsztaty odbywają się co godzinę i trwają ok. 50 minut.

Na zajęcia obowiązują ZAPISY pod adresem: pozytywniezedukacja@gmail.com. W treści prosimy podać imie i nazwisko, wiek oraz godziny warsztatów, w których chcemy wziąć udział.

19 sierpnia (piatek), godz. 15:00 - 19:00

Arduino

Zaprogramuj swój pierwszy mikrokomputer.

Steruj lampką i silniczkiem automatycznie.

20 sierpnia (sobota), godz. 12:00 - 16:00

Uklady elektryczne

Połącz kabelki i baterie tak, by włączyć lampkę lub silnik.

21 sierpnia (niedziela), godz. 12:00 - 16:00

Upcycling zabawek - zobaczmy, jak działa twoja stara znudzona zabawka.

Możesz przynieść ze sobą swoją elektronicza starą zabawke i zobaczyć co ma w środku, i może przy niej troche pomajstrować. U nas będą narzędzia.

W ramach warsztatów wszyscy, niezależnie od wieku mają szanse poeksperymentować, tworząc układy elektroniczne, pisząc swój pierwszy program komputerowy, poznać zawartość urządzeń elektronicznych i wykorzystać je do stworzenia drobnych projektów na miejscu.

Układy elektroniczne umożliwią uczestnikom włączać i wyłączać silniczki, lampki i inne komponenty elektroniczne, zapoznając z podstawami działania urządzeń z użyciem zasilania ze zwykłej baterii.

Przy rozbiórce podzespołów uczestnicy będą mieli szanse popisać się kreatywnością i przemienienia zebranych części w coś nowego, być może poruszającego się lub wydającego dźwięk lub zwyczajnie kręcącego się, pełniąc role wiatraka, wykorzystując przygotowane wcześniej części konstrukcyjne i "odpadki" z niedziałających urządzeń. A poznając tajniki programowania uczestnicy dowiedzą się, jak prosto sprzężyc ze sobą przykładowo ogrodowy panel słoneczny, pełniący role czujnika światła z silnikiem, który reagować będzie na ilość docierającego światła do czujnika.

Organizator: Plac Defilad/ Teatr Studio

Współorganizatorzy: barStudio, Miasto Stołeczne Warszawa, Pałac Kultury i Nauki

Partnerzy: RWE przedstawia innogy, H&M, Grabczewscy

Patroni medialni: Co Jest Grane24

Zwiń
Haydn czy nie Haydn
Koncert Marcina Świątkiewicza i Arte dei Suonatori

Wspaniali artyści w Teatrze Studio!

Tegoroczny laureat Paszportu Polityki oraz najbardziej utytułowana polska orkiestra barokowa, po raz kolejny połączą siły i zaprezentują swój nowy projekt w Teatrze Studio.

Haydn czy nie-Haydn

Koncert Marcina Świątkiewicza i Arte dei Suonatori

Parę słów o programie: Co zrobić, żeby lepiej sprzedać swój utwór? Okazuje się, że najlepiej podpisać go nazwiskiem “Haydn”. Praktyka ta była na przełomie XVIII i XIX wieku tak powszechna, że katalog “wątpliwych” kompozycji Haydna jest prawdopodobnie najszerszym spośród tego typu katalogów. Zarabiali na tym oczywiście wydawcy nut - i to im zawdzięczamy całe zamieszanie.

Spośród licznych koncertów klawesynowych Haydna Marcin Świątkiewicz wybrał jeden, którego autorstwa jesteśmy pewni i jeden, co do którego muzykolodzy się spierają. Powodów, dla których warto je grać, jest co najmniej kilka. Po pierwsze - są to bardzo dobre kompozycje, po drugie - Świątkiewicz i Arte dei Suonatori zagrają je na pewno zupełnie inaczej niż wszyscy, po trzecie - pochodzą one z ciekawego okresu, kiedy klawesyn przestawał już istnieć i wypierany był przez nowy wynalazek - fortepian, są więc jednymi z ostatnich koncertów solowych na ten instrument, i wreszcie po czwarte - skoro każdy chciał być Haydnem, sprawdźmy, czy my też… fot. Maciej Mulawa

WYKONAWCY

Marcin Świątkiewicz / klawesyn

Arte dei Suonatori:

Aureliusz Goliński / Skrzypce 1

Irma Niskanen / Skrzypce 1

Michał Marcinkowski / Skrzypce 1

Ewa Golińska / Skrzypce 2

Marzena Biwo / Skrzypce 2

Yannis Roger / Skrzypce 2

Anna Nowak-Pokrzywińska / Altówka

Tomasz Pokrzywiński / Wiolonczela

Michał Bąk / Kontrabas

PROGRAM

Nicola Porpora - Sinfonia do opery L'Agrippina

Joseph Haydn - Koncert klawesynowy G-dur Hob. XVIII:4:

Carl Philipp Emanuel Bach - Symphony in B Minor, Wq 182/5

Joseph Haydn - Koncert klawesynowy G-dur Hob. XVIII:9

BILETY dostępne na stronie Teatru Studio www.teatrstudio.pl/spektakle/450,haydn-czy-nie-haydn/

Normalny – 60 zł

Ulgowy – 40 zł

Organizator: Plac Defilad/ Teatr Studio

Współorganizatorzy: barStudio, Miasto Stołeczne Warszawa, Pałac Kultury i Nauki,

Partnerzy: RWE przedstawia innogy, H&M, Grabczewscy, Polityka, Paszporty Polityki

Patroni medialni: Co Jest Grane24,

Zobacz zdjęcia
Zwiń
Plac Wolności - 4 czerwca
Święto Wolności na Placu Defilad - Fiesta Wyłącz System i Festiwal Kuronia

W sobotę Plac Defilad zamieni się w Plac Wolności. Będziemy wspólnie świętować 27 rocznicę Okrągłego Stołu i wolnych wyborów. W sobotę na Placu odbędą się jeszcze wydarzenia związane z Festiwalem Kuronia organizowanym przez Krytykę Polityczną. O 19.30 zacznie się wielka coroczna Fiesta Wyłącz System, którą organizuje na Placu Defilad Dom Spotkań z Historią. Będzie też można zajrzeć w przyszłość z projektem FUTUWAWA, który tym razem zajmie się planami zagospodarowania Placu Defilad i jego okolic. Także świętujcie wolność z nami w tym roku!

UWAGA ZESPÓŁ! - GRA MIEJSKA ŚLADAMI JACKA KURONIA

4 czerwca, godz. 12.00

Na początek coś dla małych i średnich, czyli dla dzieci i młodzieży. Po raz pierwszy w ramach Festiwalu im. Jacka Kuronia odbędzie się gra śladami jego patrona. Uczestnicy i uczestniczki wcielą się w role dziennikarzy śledczych. Dowiedzą się kim był i dlaczego nazywamy go najsłynniejszym z opozycjonistów! Gra pełna będzie zagadek i nieprzypadkowych spotkań. Zespoły przekonają się jak ważna jest wspólne działanie i czemu ono może służyć. Odkryją prawdziwe losy opozycjonistów i dowiedzą się skąd wzięła się „Solidarność”. Na podstawie zebranych informacji i potajemnych rozmów uczestnicy tworzyć będą materiały prasowe, które wykorzystają w kolejnych etapach gry. Postępy grup biorących udział w grze będzie można śledzić online!

Jeśli chcesz podjąć wyzwanie i poczuć radość jaką daje współpraca w zespole, zgłoś się i dołącz do gry! Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież. Chętni dorośli uczestnicy są mile widziani. Do uczestnictwa w grze można zgłaszać grupy od 5 do 8 osób. Nie masz grupy? Zgłoś się indywidualnie, a przydzielimy Cię do jednej z nich.

Start: 4 czerwca (sobota), godz. 12.00, Okrągły Stół na Pl. Defilad w Warszawie. Czas trwania: 3 godziny. Zapisy: www.festiwalkuronia.pl/formularz. Do każdej z grup przydzielony będzie pełnoletni opiekun. Uczestnictwo w grze jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

GDZIE SIĘ PODZIAŁY KOBIETY?

4 czerwca, godz. 18.45

Jeszcze tego samego dnia w ramach Festiwalu Kuronia odbędzie się akcja przygotowana przez Seana Palmera i chór eksperymentalny Gre Badanie przy Okrągłym Stole, a nawiązująca do nieobecności kobiet podczas przemian 1989 roku.

Chociaż w Komitecie Obrony Robotników, podczas strajków w 1980 roku i w kolejnych latach działań opozycyjnych w podziemiu nie brakowało kobiet - a niektóre z nich jak Henryka Krzywonos czy Anna Walentynowicz stały się ikonami walki z komunizmem - przy Okrągłym Stole na pięćdziesięciu sześciu obradujących znalazły się tylko dwie kobiety (po stronie opozycyjnej - Grażyna Staniszewska, po stronie rządowej - Anna Przecławska). Od tej pory historyczna opowieść o "Solidarności" skrzętnie pomijała udział i rolę kobiet w walce z opresyjnym reżimem.

FIESTA WYŁĄCZ SYSTEM

4 czerwca, godz.19.30

Ukoronowaniem Święta Wolności na Placu Defilad będzie już po raz ósmy organizowana w Warszawie wielka Fiesta Wyłącz System! Będziemy śpiewać, będziemy tańczyć, będziemy prawdziwie świętować! WSTĘP - oczywiście - WOLNY! Prowadzenie Fiesty: Joanna Szczepkowska i Jerzy Kisielewski, reżyseria: Wojciech Faruga.

Fiesta rozpocznie się o 19.30 od spektaklu „NOWE WIELKIE PRZEMÓWIENIA”. Znane aktorki młodego pokolenia - Justyna Wasilewska, Karolina Gibki, Jaśmina Polak zaśpiewają najważniejsze przemówieniach wielkich polityków i przywódców. Usłyszymy najważniejsze mowy poświęcone ideom, które wpłynęły na oblicze historii. Wszystkie koncentrować się będą wokół zagadnień wolności, suwerenności, pokoju i tolerancji. I tak będziemy mogli posłuchać: Lecha Wałęsy w Kongresie USA (15.11.1989), Jana Pawła II na placu Zwycięstwa w Warszawie (2.06.1979), Malcolma X „Karty wyborcze albo kule” (12.04.1964), Steve’a Jobsa podczas wręczenia dyplomów na Uniwersytecie Stanforda (12.06.2005). Reżyseria: Radosław Rychcik. Muzyka: TNBC (Piotr Lis, Michał Lis, Bartosz Ignor, Maciej Matysiak). Kostiumy: Anna Maria Karczmarska. Występują: Karolina Gibki, Jaśmina Polak, Justyna Wasilewska.

Następnie Fiesta Wyłącz System stanie się jednym wielkim koncertem. O kolejnych godzinach zagrają:

20.00 – Maciej Maleńczuk,

20.30 – Voo Voo,

21.30 – NOSOWSKA,

22.30 – The Jobers pod dyr. Marcina Partyki,

0.00 – Pablopavo i Ludziki.

Oprócz koncertów będą miały miejsca dwie wystawy. Pierwsza to FUTUWAWAdotyczy przyszłości Placu Defilad, a druga odnosząca się do przeszłości, poświęcona będzie wydarzeniom związanym z rokiem 1989 w Polsce i na świecie oraz historii placu Defilad. Wszystko to w trzech galeriach zatytułowanych „1989 - wybraliśmy wolność”, „1989 – Polska i Świat”, „Plac Defilad: 1955-2016”. Wystawa przygotowana w technologii Motion Dynamics.

WOLNE WYBORY PLACU DEFILAD W VIRTUAL REALITY

4 czerwca, godz. 18.00

W ramach Festiwalu "Wyłącz System vol. 8" Dom Spotkań z Historią upamiętnia pierwsze wolne wybory i zaprasza do wzięcia udziału w głosowaniu na wizję Placu Defilad zaproponowaną przez autorów kolekcji Warszawy Przyszłości Futuwawa. Spektakularny efekt przeniesienia się w wirtualną rzeczywistość stwarza możliwość rozejrzenia się po dotychczas dobrze znanej przestrzeni i „zanurzenia” się w jej nowej, zaskakującej odsłonie.

Przyjdź na Plac Defilad, załóż gogle i zagłosuj, która wizja Placu jest Ci najbliższa. Czy będzie to igrająca z naszą wyobraźnią i odświeżająca znaną przestrzeń wizja Pałacu Kultury postawionego „na głowie”? A może zielona enklawa wyrosła w sercu miasta? Czy w końcu dialog z historią poprzez architekturę sprzyjającą wydobyciu jednostki z tłumu oraz wyodrębnieniu jej indywidualnych poglądów?

Autorzy projektów: Maciej Nisztuk, Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa (WWAA) + Maciej Walczyna, Paweł Wołejsza

Futuwawa to wirtualna przestrzeń wystawiennicza miejskich projektów związanych z Warszawą, a także Międzynarodowy Konkurs na najlepszy projekt dla Warszawy Przyszłości. Ukazuje stolicę jako przestrzeń niczym nieograniczonego eksperymentu, pozwalając nałożyć na nią nową, wyobrażoną siatkę przestrzeni miejskiej i skonfrontować z obecną zabudową i infrastrukturą. Prezentuje projekty zarówno utopijne, jak i gotowe do realizacji, które (być może) w mniej lub bardziej dalekiej przyszłości, pojawią się na mapie Warszawy.

PIKNIK ERRATA NA POŻEGNANIE

8 czerwca, godz. 18.00,

Festiwal Kuronia zakończy się na Placu Defilad kilka dni po weekendzie i dość smutnym akcentem. Prawdziwa wolność miewa i gorzki smak. Przy Stole na Placu Defilad pożegnamy się po dwudziestu latach z Oficyną Wydawniczą Errata, która kończy działalność. Od początku istnienia wydała pół setki tytułów - głównie książek o teatrze i literaturze - cenionych, nagradzanych, cytowanych. Oficyna żegna się z czytelnikami i rozdaje wszystko, co zostało. To ostatnia szansa, żeby zabrać ze sobą do domu "Lata tłuste i chude", "Kazimierza Junoszę Stępowskiego", "Witkacego i film", "Teatr bez majtek" i wiele innych. Będziemy czytać, jeść, pić i płakać – piszą organizatorzy. Zapraszamy najserdeczniej!

Wydarzenia w ramach Festiwalu Kuronia 2016 organizowanego przez Krytykę Polityczną we współpracy z Placem Defilad i Domem Spotkań z Historią. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Zobacz zdjęcia
Zwiń
Dziecięcy Plac Defilad
Myślę, że tym co czyniło nasze dzieciństwo tak szczęśliwym – były dwie rzeczy: wolność i poczucie bezpieczeństwa - Astrid Lindgren

Plac Defilad otwiera się nie tylko na miasto, ale na wszystkich mieszkańców miasta, w tym tych najmłodszych. Dlatego z okazji Dnia Dziecka mamy prawie cały tydzień akcji dla dzieci! Zaczynamy już dziś z Festiwalem Kuronia.

TO SĄ RZECZY BARDZO WAŻNE!

1 czerwca, godz. 16-19

Od godziny 16.00 do 19.00 na Placu będą się odbywały warsztaty kreatywne pt. Pomaluj razem z nami okrągły stół. Zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci, rodziców i wszystkich chętnych. Zapewniamy farby, pędzle i fajne szablony. Można dołączyć o dowolnej godzinie. Malujemy rzeczy dla nas ważne!

Okrągły stół to symbol współpracy, rozmowy i podejmowania ważnych decyzji - decyzji często dotyczących też dzieci. Na zajęciach porozmawiamy o wszystkim, co można, a czasem nawet trzeba robić wspólnie, o przebywaniu samemu i umiejętności czerpania radości z obu tych sytuacji. Następnie pomalujemy wspólnie okrągły stół na różne kolory. Najlepiej weźcie ze sobą ubrania, których nie będzie Wam żal. Warsztaty poprowadzi Kamil Niedziałek.

UWAGA ZESPÓŁ! - GRA MIEJSKA ŚLADAMI JACKA KURONIA

4 czerwca, godz. 12.00

Również w ramach Festiwalu im. Jacka Kuronia na Placu Defilad, odbędzie się po raz pierwszy gra śladami jego patrona. Do udziału zaproszone są dzieci i młodzież. Chociaż chętni dorośli uczestnicy też mile widziani. Uczestnicy i uczestniczki wcielą się w role dziennikarzy śledczych. Dowiedzą się kim był i dlaczego nazywamy go najsłynniejszym z opozycjonistów.

Gra pełna będzie zagadek i nieprzypadkowych spotkań. Zespoły przekonają się jak ważne jest wspólne działanie i czemu ono może służyć. Odkryją prawdziwe losy opozycjonistów i dowiedzą się skąd wzięła się "Solidarność". Na podstawie zebranych informacji i potajemnych rozmów uczestnicy tworzyć będą materiały prasowe, które wykorzystają w kolejnych etapach gry. Postępy grup biorących udział w grze będzie można śledzić online!

Do uczestnictwa w grze można zgłaszać grupy od 5 do 8 osób. Nie masz grupy? Zgłoś się indywidualnie, a przydzielimy Cię do jednej z nich. Zapisy: www.festiwalkuronia.pl/formularz Do każdej z grup przydzielony będzie pełnoletni opiekun. Uczestnictwo w grze jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

DZIEŃ DZIECKA Z ASTRID LINDGREN

5 czerwca , godz. 12.00-19.00

W niedzielę Plac Defilad zostanie zupełnie przejęty przez dzieci. Razem z Fundacją Warszawa jest kobietą, Plac Defilad przygotował szereg działań, warsztatów i aktywności dla dzieci i ich rodziców z okazji 55 rocznicy pierwszego wydania Pippi Långstrump. I tak:

Godz. 12.00-19.00 WARSZTATY PLASTYCZNO-KRAWIECKIE „POD IGIEŁKĄ” I „POD SKARPETKĄ” ─ uszyj ze skrawków materiałów „przykrótką, połataną sukienkę”, a błąkające się po domu skarpetki nie do pary przemień w lalkę lub konia (mile widziane własne skarpetki, skrawki materiałów i guziki).

Godz. 12.00-19.00 GIERKI NA CZTERY FAJERKI ─ będziemy skakać w klasy, albo w chłopka, rzucać do celu w kwiatki, podróżować statkiem dookoła świata, wchodzić po drabinach, zsuwać się po wężach, ścigać się w kapslach, wymyślać nazwy państw i miast, puszczać łódeczki, oraz listy w sznurkowej poczcie, a wszystko to… na chodniku.

Godz. 12.00-18.00 KĄCIK PACYKOWANIA ─ malunki na twarzy, farbowanie włosów, stylizacja na Pippi, małpkę i inne. Partner: Kryolan

Godz. 13.00-16.15 (co godzina) PIPPI-CZYTANKA ─ czytanie na głos fragmentów książki „Fizia Pończoszanka” w interpretacji aktorek Moniki Obary, Ewy Błaszczyki i Agaty Góral.

Godz. 18.00-19.00 MUZYCZNE FIGLE MIGLE Z BUDYNIEM ─ zabawa z Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem, muzykiem, autorem tekstów i piosenek, multiinstrumentalistą ("Pogodno", "Babu Król").

Godz. 12.00-19.00 KSIĄŻKI POD CHMURKĄ ─ „Dzieci z Bullerbyn”, „Emil ze Samalandii”, „Fizia Pończoszanka”, „Bracia Lwie Serce” i wiele innych książek do czytania i do wygrywania w konkursach. Partnerzy: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Marginesy.

Godz. 12.00-19.00 KĄCIK NIESTWORZONYCH HISTORII ─ zabawa z kostkami storytellingowymi! Wychodzimy naprzeciw dziecięcej fantazji! Prowadzenie: Teatr Ex Machina

Godz. 12.00-19.00 WYSTAWA O ASTRID LINDGREN – Wystawa Ambasady Szwecji poświęcona jest życiu i twórczości tej wspaniałej szwedzkiej pisarki. Autorkami tekstów do wystawy są Agnieszka Stróżyk i Katarzyna Skalska.

WARSZTATY DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

12.00-13.30 PI(PI)SAĆ JAK ASTRID! ─ warsztaty kreatywnego pisania (creative writing). Burza mózgów, mapy postaci i teksty kolażowe inspirowane książkami Lindgren. Praca w parach, więc zapisy w duecie np. opiekun (12+) i dziecko (7+). Mile widziane rodzeństwo. Prowadzenie: Paulina Danecka, poetka, dramatopisarka, art coach, autorka bloga : https://kobietom.wordpress.com/. Czas: 1,5 h. Grupa: 14 os. Udział bezpłatny. Zapisy: warszawajestkobieta@gmail.com.

14.00-18.00 UWGA PIPPI! ─ Czy Pippi miała adhd? Jak sprawić by ciekawość poznawcza przerodziła się w wytrwałość? Jak dbać o optymizm dziecięcy? Jak nie odebrać dziecku entuzjazmu? Warsztaty z Zuzanną Taraszkiewicz ─ doulą, coachem rodzicielskim, autorką programów edukacyjnych, a przede wszystkim mama trzech dziewczynek.

14.00-15.30 JAK WYCHOWAĆ PIPPI!? Czas: 1,5 h. Warsztat dla rodziców małych dzieci (0-2 lata). Grupa: 16 osób. Udział bezpłatny na zapisy: warszawajestkobieta@gmail.com.

16.30-18.00 GDY MAMY W DOMU PIPI! Czas: 1,5 h. Warsztat dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Grupa: 16 osób. Udział bezpłatny na zapisy: warszawajestkobieta@gmail.com.

JAK ZOSTAĆ WIEDŹMĄ?

1 czerwca, godz. 18 2 czerwca, godz. 11

Jeszcze dzisiaj i jutro można obejrzeć w Teatrze Studio jeden z najbardziej nietuzinkowych spektakli dla dzieci. Według tekstu Doroty Masłowskiej, wyreżyserowany przez Agnieszkę Gilińską opowiada o tym co dzieci boli i dręczy we współczesnym świecie. W roli wiedźmy demoniczna i zjawiskowa: Kinga Preis. Kiedy mała dziewczynka nie może zasnąć, w jej pokoju pojawia się głodna wiedźma, która latami wędruje po świecie i szuka niegrzecznych dzieci, by ugotować z nich pożywną zupę. Rzuca czar na dziewczynkę, która odtąd ma pomóc jej w znalezieniu odpowiedniego chłopca. Sztuka Doroty Masłowskiej jest fascynującą i pełną współczesnych znaczeń bajką dla młodych widzów, a jednocześnie metaforyczną opowieścią o więzi między matką a córką.

H&M RELOVE SPOT

4 czerwca, godz. 12-18 5 czerwca, godz. 12-18

W pawilonie H&M RELOVE SPOT także sporo wydarzeń w weekend będzie skierowanych do dzieci. Plan warsztatów wygląda następująco:

4 czerwca, sobota:

12:00-18:00 – warsztaty teatralne Zwierzaki-Śmieciaki, podczas których wspólnie stworzymy zabawne pacynki, a animatorzy i aktorzy zadbają o to, by z ich udziałem powstały niezapomniane przedstawienia lalkowe!

12:00- 18:00 - Odwiedź Pana Złotą Rączkę. Przyjdź ze swoją ulubioną zabawką, której nadamy drugie życie. Urwane uszko, złamana nóżka? Pomożemy!

5 czerwca, niedziela:

12:00-18:00 - Zabawy edukacyjne o recyclingu dla dzieci. Ekologia potrafi bawić!

12:00- 18:00 - Pan Złota Rączka i klinika zabawek.

12:00 -15:00 - Warsztat zdrowego żywienia dla małych i dużych. Nauczymy Was jak zrobić pyszne i zdrowe koktaile z owoców i warzyw.

Lato z Placem Defilad

Ale to nie koniec atrakcji tego lata dla dzieci. Kulturalne Podwórko Warszawy chcę być otwarte dla wszystkich, dużych i małych. Będziemy starać się włączać dzieci w różne aktywności na Placu i w Ogrodzie, zapraszać na koncerty muzyki poważnej i warsztaty przy Stole. Bo wolność i bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne i wiemy, że obu tych rzeczy trzeba się uczyć wspólnie i od dziecka. Szczegółowy program wkrótce, ale już zapraszamy!

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy

Zobacz zdjęcia
Zwiń