Śpij Warszawo – biwak na Placu Defilad


Jakie to uczucie obudzić się pod gołym niebem w samym centrum miasta? Siedzieć na Placu Defilad w śpiworze, w kapciach, z termosem? Nie być niepokojonym przez przypadkowych przechodniów albo służby?

„Śpij Warszawo” to jedna, sierpniowa noc, którą można spędzić nocując w namiocie lub pod gołym niebem na Placu Defilad. Dzięki temu staniemy się na chwilę mieszkańcami placu, który od czasu powstania Pałacu Kultury i Nauki nie dawał nikomu schronienia. Historia terenu, gdzie od 1955 roku stoi PKiN wciąż nie jest wszystkim znana – niedługo po wojnie wyburzono pozostałości 160 kamienic z kwartału ulic, który teraz zajmuje najbardziej znany budynek Warszawy.

Kemping na Placu Defilad to miejski, zbiorowy performens mieszkańców i gości Warszawy, odnalezienie własnej, przytulnej przestrzeni w centrum metropolii, eksperyment zastosowania ciszy nocnej tam, gdzie się od niej ucieka.

Regulamin „Śpij Warszawo – biwak na Placu Defilad”:

1. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy się wcześniej zarejestrować – wysłać formularz dostępny pod tym linkiem.

2. Osoby nocujące bez namiotów zgłaszają się indywidualnie. Osoby z namiotami zgłaszają w jednym formularzu cały skład namiotu poprzez wypełnienie go przez jedną, wybraną osobę, która podaje dane wszystkich pozostałych.

3. W wydarzeniu może wziąć udział każdy.

4. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

5. Na terenie biwaku można przebywać od soboty 20.08.2016 od godz. 21.30. Po przybyciu konieczna jest rejestracja w oznaczonym punkcie. Miejsca biwakowania będą wyznaczane.

6. Każdy z przybywających zobowiązany jest do zapewnienia sobie ekwipunku (lista poniżej).

7. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych, używania ognia i palenia oprócz miejsc do tego wyznaczonych oraz naruszania mienia i zakłócania spokoju innym biwakującym.

8. Zabrania się przymocowywania namiotów do powierzchni Płyty Głównej - wbijania śledzi oraz innych metod, które mogłyby uszkodzić powierzchnię Placu.

9. Biwak zakończy pobudka w niedzielę 21.08.2016 o godz. 9:00. Czas opuszczenia placu mija o godz. 10.00.

10. Zgłaszając udział w biwaku wyraża się jednocześnie zgodę na wykorzystanie danych osobowych do celów rekrutacji uczestników.

11. Zgłaszając udział w biwaku wyraża się jednocześnie akceptację treści powyższego regulaminu.


Ekwipunek biwakowy: materac dmuchany / karimata / łóżko polowe, namiot turystyczny (igloo lub samorozkładający się), śpiwór + ew. poduszka, termos / kubek / menażka, prowiant, latarka, piżama, książka, czasopismo, szczoteczka i pasta do zębów, mydło, ręcznik, dowód osobisty / dokument ze zdjęciem.

UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. O udziale w biwaku decyduje kolejność zgłoszeń.