Zrób sobie Plac

Konkurs projektów sąsiedzkich na Placu Defilad


W konkursie "Zrób sobie Plac", organizowanym przez Teatr Studio im. S.I. Witkiewicza, realizowanym przy merytorycznym wsparciu Fundacji Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", wzięło udział osiemnaście projektów.

Komisja konkursowa (przedstawiciele Teatru Studio, Fundacji Stocznia, Centrum Komunikacji Społecznej i barStudio) do dalszego etapu rekomendowała dziewięć pomysłów.

W ocenie członkiń i członków komisji wybrana dziewiątka najlepiej wypełniła założenia, które przyświecały organizatorom konkursu i jednocześnie wyczerpała limit środków "Zrób sobie Plac".

Zwycięskie projekty to:

1. "Pałac siedmiu zagadek". Międzypokoleniowa gra miejska.
2. Puzzle na Placu.
3. Zrób sobie animowaną pocztówkę 3D z placem i pałacem.
4. Elektryzujemy plac.
5. Podziemny plac - spacer dźwiękowy.
6. Byle bez skuchy.
7. Śpij Warszawo.
8. Moje wielkie humanistyczne wesele.
9. WawaKro.

W najbliższym czasie poinformujemy o szczegółach propozycji i terminach ich realizacji.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałych zachowujemy w pamięci i mamy nadzieję, że uda się nam w przyszłości zrealizować wspólne projekty na Placu Defilad.

Do zobaczenia. Na Placu Defilad oczywiście.

-----------Zrób sobie Plac

Konkurs projektów sąsiedzkich na Placu Defilad


Kiedy trzy lata temu zaczynaliśmy programować życie fragmentu Placu Defilad, przed wejściem do Teatru Studio, nie sądziliśmy, że nasze intuicje się potwierdzą, a odzew będzie tak wielki. Chcieliśmy lepszej jakości przestrzeni miejskiej, otwartej na potrzeby mieszkańców. Marzyliśmy o Placu w centrum miasta, na którym mieszkańcy będą się spotykać. Chcieliśmy współpracy instytucji kultury, organizacji pozarządowych i społeczników.


Chcemy więcej.


Plac Defilad jest w tym roku Placem Kultury i Obywateli. Chcemy, żebyście razem z nami budowali fragment miasta. Żebyście stworzyli taki Plac, który odpowiada na Wasze codzienne potrzeby lub spełnia Wasze niecodzienne marzenia.

Dlatego zapraszamy Was - naszych bliższych i dalszych sąsiadów, do wzięcia udziału w konkursie najciekawszych pomysłów na Plac Defilad. Czekamy na Wasze propozycje zdarzeń społecznych, akcji obywatelskich, wydarzeń kulturalnych, a może interesujących sąsiedzkich inicjatyw, których Waszym zdaniem brakowało w ciągu ostatnich lat na Placu. Każdy mieszkaniec/mieszkanka Warszawy może przedstawić nam swój projekt.